Darbuotojų kūno temperatūros matavimas

Kaip pasirinkti tinkamiausią sprendimą?

Kaip efektyviai išmatuoti darbuotojų temperatūrą, neapkraunant personalo? Šis klausimas yra aktualus kiekvienais metais, prasidedant gripo sezonui. Šiais metais jis yra ypač svarbus, nes jis gali užkirsti kelią potencialiai Covid-19, gripu ar kt. ligomis užsikrėtusiems žmonėms patekti į įmonės ar valdžios institucijos patalpas.

Įmonių ar valstybinių institucijų darbuotojų kūno temperatūros matavimas gali padėti sukontroliuoti žmonių srautus ir laiku identifikuoti žmones, kurių kūno temperatūra yra padidėjusi. Norint efektyviai įgyvendinti kūno temperatūros matavimą žmonių srautui, reikalingas specializuotas matuoklis, galintis išmatuoti temperatūrą ir valdyti praėjimą į patalpas. Būtent apie tokių prietaisų funkcijas, privalumus ir skirtumus norime Jus supažindinti.

Ar mano įmonei reikalingas darbuotojų kūno temperatūros matavimo prietaisas?

Jei atsakymai į kurį nors iš žemiau pateiktų klausimų yra „taip“- greičiausiai reikėtų pamąstyti apie savo įmonės darbuotojų ir klientų saugumo užtikrinimą. Tai yra investicija ne tik į verslo, bet ir į kolektyvo gerovę ir saugumą.

Ar įmonėje dirba daugiau nei 10 žmonių?

Ar darbuotojai kelis kartus per dieną išvyksta už įmonės teritorijos ribų (vyksta į objektus, pristato prekes)?

Ar bendrovėje dažnai lankosi trečiosios šalys (tiekėjai, klientai, partneriai)?

Kūno temperatūros matavimo prietaisai gali greitai aptikti žmones su aukšta kūno temperatūra ir užkirsti jiems kelią pateikti į patalpas arba išeiti iš patalpos (pagal poreikį). Toks matuoklis yra ypač svarbus įmonėms, kurių darbuotojai kasdien kontaktuoja su daugybe žmonių. 

Kokias funkcijas atlieka kūno temperatūros matavimo prietaisai?

Pagrindinė funkcija, žinoma, yra kūno temperatūros matavimas. Šie įtaisai yra labai tikslūs ir geba atskirti net mažiausius temperatūros svyravimus. Antrinė funkcija yra praėjimo kontrolės valdymas, kuriuo galima valdyti įėjimo duris/vartus. Pavyzdžiui, jei sistema nustato padidėjusią kūno temperatūrą, apie tai bus gautas signalas į sistemą ir atitinkamai nebus atidaromos praėjimo durys/vartai, todėl asmuo negalės patekti į patalpas, kur galimai galėtų kelti pavojų kitiems. Būtent taip veikia bekontaktė SmartXcan kūno temperatūros matavimo sistema. Kita vertus, specializuotos Mobotix termo kameros (termovizoriai) gali nustatyti temperatūrą keliems žmonėms tuo pačiu metu ir rodyti šią informaciją, pavyzdžiui, apsaugai. 

Tiek bekontaktė SmartXcan sistema, tiek Mobotix termovizoriai puikiai atliks temperatūros matavimo funkcijas, tačiau svarbu pasirinkti sprendimą, kuris tinkamiausias Jūsų verslui.

Kokia įranga tinkamiausia mano įmonei?

Sąlyginai mažai įmonei, aukščiau paminėtos SmartXcan sistemos gali pilnai užtekti. Kūno temperatūros matavimas su šia sistema užtrunka maždaug 5-6 sekundes vienam asmeniui. 

Per valandą šis įrenginys gali aptarnauti iki 700 žmonių, o tai yra optimalus sprendimas daugybei kompanijų. Puikus pavyzdys parodytas žemiau esančiame vaizdo įraše, kur kūno temperatūra nustatoma per 43 sekundes ir į patalpas įleidžiama 10 žmonių.

 
 

Didelioms įmonėms ir valstybinėms įstaigoms, kuriose yra didelis žmonių srautas, pavyzdžiui, prekybos centrams ar ligoninėms, reikia tiksliai išmatuoti kūno temperatūrą dideliam lankytojų skaičiui.

Tokiais atvėjais, tinkamesnis sprendimas bus Mobotix termo kameros (termovizoriai). Būtent Mobotix M16 Thermal vaizdo stebėjimo sistema yra su integruotu didelio efektyvumo termo vaizdo jutikliu gali “gyvai” identifikuoti žmones su padidėjusia kūno temperatūra ir perduoti informaciją operatoriui. Jei tokia kamera bus sumontuota prie įėjimo durų, darbuotojai netrukdomi galės tiesiog praeiti pro kamerą ir jeigu jų temperatūra neviršija nustatytų ribų – darbuotojui nebus trukdoma ir jam nereikės daryti jokių papildomų veiksmų.

 
 

Papildomos rizikos mažinimo rekomendacijos

Žinoma, be darbuotojų kūno temperatūros matavimo, reikia būtinai vadovautis ir Ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijomis. Higienos normų laikymasis sumažins ligos riziką ne tik „Covid-19“ pandemijos metu, bet ir gripo bei kitų ligų metu.

Temperatūros matavimo prietaisai turi dideles pritaikymo galimybes. Žmogaus kūno temperatūros matavimas yra tik vienas iš šių sprendimų, kuris dabar pasirodė esąs veiksmingas ribojant viruso plitimą. Tačiau reikia nepamiršti, jog sistema yra pagalbinė priemonė skirta įspėjimui apie galimai karščiuojančius asmenis ir nėra medicininis įrenginys kuriuo galima būti atlikti diagnostiką.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį