Termo kameros (termovizoriai): kaip sėkmingai matuoti kūno temperatūrą

Temperatūros matavimas ir žmonių srauto valdymas

Šiame straipsnyje aptarsime vieną efektyviausių vaizdo stebėjimo įrenginių, gebantį operatyviai nustatyti žmogaus kūno temperatūrą ir atitinkamai organizuoti žmonių srautą. Tam, kad optimaliai išnaudotume veikiančią terminę kamerą, būtina atsižvelgti į keletą esminių niuansų.

Odoo • Tekstas ir paveikslėlis

Terminė kamera (termovizorius) yra nepakeičiama pagalbininkė kovojant su COVID-19 sukelta pandemija ir veiksmingas būdas greitai nustatyti didelio asmenų skaičiaus temperatūrą. Tam, kad temperatūros jutiklis veiktų maksimaliai efektyviai, terminė kamera turi būti įrengta atitinkamoje vietoje ir laikantis nustatytų kriterijų, kuriuos, įsigijus produktą, padės įvertinti srities profesionalai, o ALTAS IT atveju – techniniai specialistai ir inžinieriai. 

Toliau straipsnyje siūlome susipažinti su naudingais patarimais, padėsiančiais geriau suprasti MOBOTIX terminės kameros veikimo principus ir kokiose patalpose reikėtų įrengti minėtuosius įrenginius.

 
 

Terminės kameros vietos pasirinkimas

Vienas svarbiausių terminės kameros vietos pasirinkimo kriterijų – geras matomumas. Kūno temperatūros matuoklis fiksuojamas į asmens veidą, todėl kamera turi būti įrengiama tokioje vietoje, kurios neriboja jutiklių ir vaizdo fiksavimo kampas.

Optimalus atstumas

Optimalus terminės kameros veikimo atstumas yra 4–6 metrai. Keičiantis objektyvų kampams, atstumas didėja arba mažėja. Pavyzdžiui, jei kampas smailesnis, optimalus atstumas padidėja, jei bukesnis – sumažėja.

Objektyvų kampai turi būti vienodi

Kūno temperatūros kameros terminių ir vaizdinių jutiklių kampas turi sutapti, kitaip bus rodomas klaidingas rezultatas.

Aklimatizacija

Kiek įmanoma, patalpų lankytojams ar darbuotojams turi būti suteikta galimybė aklimatizuotis prie patalpos temperatūros. Kūno temperatūra išmatuojama nuotoliniu būdu remiantis odos išspinduliuojamu šilumos kiekiu. Jei lauke –20 laipsnių šalčio, veido odos paviršiaus temperatūra sumažėja, o karštuoju metu laiku dėl tiesioginių saulės spindulių – pakyla. Taigi, ką tik į patalpą įėjusio asmens veido odos temperatūra net keliais laipsniais gali skirtis nuo tikrosios kūno temperatūros. Dėl šios priežasties būtina aklimatizacija.

Vietos, kuriose kameros neįrengiamos

Net jei terminė kamera ir kalibruojama pagal optimalų atstumą, reikėtų vengti ją įrengti tose vietose, kuriose smarkiai kinta temperatūra – lauke, skersvėjyje, prie įėjimo durų, tambūruose ar netoli jų, netoli tiesioginių šilumos šaltinių (radiatorių, kondicionierių), tiesiai po pasenusiomis dienos šviesos lempomis ar panašiose vietose. 

Asmens buvimo kadre laikas

Kuo ilgiau asmuo yra terminės kameros matymo plote, tuo tiksliau išmatuojama jo kūno temperatūra. Nors kamera geba nustatyti kūno temperatūrą akimirksniu, asmeniui esant kadre ilgiau rezultatas keisis ir bus tikslesnis.

Tinkamiausia kameros įrengimo vieta

Terminę kamerą geriausia įrengti tokioje patalpos ar pastato dalyje, iki kurios eidamas asmuo turi pakankamai laiko aklimatizuotis. Šiam tikslui tiktų biurų priimamieji, koridoriai, tolesnės fojė ar kitos patalpos, esančios atokiau nuo pagrindinio įėjimo į pastatą. Be to, kameros įrengimo vietą reikia pasirinkti taip, kad asmuo jos matomumo zonoje išbūtų keletą sekundžių. Tuomet operatoriai ir (arba) administracija turėtų pakankamai laiko papildomai patikrinti asmenis, kurių kūno temperatūra pakilusi.

Matuojama vienoje vietoje

Visų temperatūros jutikliu fiksuojamų asmenų temperatūra yra matuojama vienodu atstumu, ties kuriuo optimaliai sukalibruota terminė kamera.

Vengti naudotis mobiliuoju telefonu

Matuojant kūno temperatūrą nerekomenduojama kalbėti mobiliuoju telefonu, nes pastarasis įšyla. Telefono temperatūra dažnai yra aukštesnė nei normali žmogaus kūno temperatūra, todėl tai gali būti netikslaus išmatavimo priežastis.

Odoo • Paveikslėlis ir tekstas
Odoo • Paveikslėlis ir tekstas

Atsižvelgdami į patalpų išdėstymą, jų naudojimo pobūdį (biuras, prekybos vieta, gamybos vieta ir t. t.) ir į daugelį kitų veiksnių, „Altas IT“ techniniai specialistai ir inžinieriai įvertins papildomus niuansus ir suplanuos optimaliausią terminės kameros įrengimo vietą ir užtikrins, kad temperatūros jutikliai veiktų nepriekaištingai.

Gauti termo kamerų pasiūlymą

Kiekvienas atskirai mes negalime sustabdyti plintančio viruso, tačiau pasitelkę išmaniuosius įrenginius galime efektyviai riboti jo plitimą. Vienas svarbiausių ligą patvirtinančių veiksnių – pakilusi kūno temperatūra. Terminių kamerų įrengimas yra ilgalaikė investicija, kuri pravers ir per gripo sezoną.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį