Į ką reikėtų atsižvelgti prieš įsigijant vaizdo stebėjimo sistemą?


Norėdamas įsigyti vaizdo stebėjimo sistemą, pirkėjas dažnai renkasi pigesnius, žemesnės kokybės sprendimus. Iš pirmo žvilgsnio šis pasirinkimas gali atrodyti tinkamas dėl trumpalaikės finansinės naudos. Tačiau ilgainiui žemos kokybės produktas atneš ir finansinių nuostolių, ir silpnų vietų įmonės ar organizacijos apsaugos sistemoje.

Pagrindinė vaizdo stebėjimo sistemos funkcija – saugumo užtikrinimas. Šiandien, vaizdo įrašai sudaro tik 25% vaizdo stebėjimo sistemų teikiamo funkcionalumo - likusią dalį sudaro tokios funkcijos kaip: duomenų saugojimas ir analizė, grėsmių aptikimas ir ataskaitų teikimas, procesų optimizavimas ir net technologiniai sprendimai vagysčių tyrimui ar klientų srautų analizei. Nekokybiški vaizdo stebėjimo sprendimai ne tik neužtikrina kokybiško ir išsamaus vaizdo įrašymo, bet ir jų funkcionalumas neatitinka šiandieninių saugumo reikalavimų.

Planuojant atnaujinti ar pakeisti vaizdo stebėjimo sistemas, svarbu pasikonsultuoti su šios srities ekspertais. Yra svarbu sužinoti daugiau apie apsaugos sistemų technologines galimybes ir jų funkcionalumą, kad būtų galima išspręsti įvairiausias saugos rizikas su kuriomis šiandien susiduria įmonės ir organizacijos. 

Odoo • Tekstas ir paveikslėlis


Sužinokite 5 svarbiausius klausimus, kuriuos turėtumėte užduoti vaizdo stebėjimo ekspertui prieš perkant ar atnaujinant vaizdo stebėjimo sistemą!

Odoo • Paveikslėlis ir tekstas

1. Kas yra vaizdo stebėjimo sistemos tiekėjas ir kokia jo kompetencija?

Pirmasis žingsnis siekiant atnaujinti ar pakeisti vidaus ar lauko vaizdo stebėjimo sistemą yra pasirinkti paslaugų teikėją. Norėdami gauti kokybišką ir patikimą paslaugą, susipažinkite ne tik su tiekėjų paslaugomis, bet ir su jų ankstesne veikla.

Reputacija

Pasidomėkite ar pasirinkta įmonė vaizdo stebėjimo srityje turi gerą reputaciją ir įvertinkite kiek laiko jie teikia Jus dominančias paslaugas klientams. Susipažinkite su viešai prieinama informacija apie įmonę, taip pat su tos įmonės anksčiau įgyvendintais projektais.


Esamos sistemos auditas arba įvertinimas

Įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktas pardavėjas gali atlikti esamos vaizdo stebėjimo sistemos auditą. Profesionalus partneris visada pasiūlys atlikti esamos sistemos auditą, kad nustatytų, ar jos struktūrai reikia tik nežymių patobulinimų, ar atvirkščiai, ją reikia iš esmės pakeisti. Jūsų įmonės ar organizacijos vaizdo stebėjimo sistemai gali prireikti tik tam tikrų atnaujinimų, kad atitiktų dabartinius saugos reikalavimus.

Sertifikatai ir montuotojai

Diegimo etapas yra ypač svarbus atnaujinant ar pakeičiant vaizdo stebėjimo sistemą. Pasirinkta montavimo įmonė turi būti atestuota, o jos darbuotojai turi turėti visus reikiamus leidimus. Aukščiausios kokybės apsaugos sistemas diegiančių įmonių darbuotojai privalo turėti visas reikiamas žinias ir sugebėjimus darbus atlikti tinkamai ir profesionaliai. Be to, tikri profesionalai aptars visus diegimo niuansus, rekomenduos geriausius sprendimus, taip pat mokys, kaip naudotis sistema prieš priduodant darbus.

Odoo • Tekstas ir paveikslėlis

Pasiūlymo kokybė ir pristatymas

Įvertinkite tiekėjo pateikto pasiūlymo kokybę. Pasiūlymo detalumo lygis ne tik nurodo galimo partnerio profesionalumą ir kompetenciją, bet ir parodo įmonės požiūrį į saugumą ir kokybiškų paslaugų teikimą. Taip pat, atkreipkite dėmesį į pasiūlymo pateikimo lygmenį ir atsakingo įmonės atstovo profesionalumą. 


2.  Kas yra vaizdo stebėjimo įrangos gamintojas?

Vaizdo stebėjimo įrangos kilmė yra vienas iš svarbiausių vaizdo stebėjimo sistemos įsigijimo aspektų. Kilmės šalis leidžia įvertinti produkto kokybę ir patvarumą bei leidžia įvertinti galimą pavojų saugumui. Už Europos Sąjungos ribų gaminamos sistemos labai skiriasi kokybe ir tarnavimo laiku. Pavyzdžiui, sertifikuoto Europos Sąjungos gamintojo gyvenimo trukmė yra nuo 5 iki 10 metų, o pigesnio Azijos produkto gali būti ir mažiau 3 metų. Taip pat, viešojo administravimo institucijų rekomendacijose dėl vaizdo kamerų įrengimo ir vaizdo stebėjimo teigiama, kad Europos Sąjungoje ir NATO valstybėse narėse gaminamiems gaminiams yra mažesnė privatumo pažeidimų ir neteisėtos informacijos gavimo rizika. 


Odoo • Paveikslėlis ir tekstas

3.     Kokią papildomą naudą galiu gauti?

Šiuolaikinių vaizdo stebėjimo sprendimų funkcionalumas yra žymiai platesnis, nei galite įsivaizduoti. Vaizdo stebėjimo sistemos gali būti pritaikytos bet kurios įmonės ir organizacijos saugumo reikalavimams - nuo svetainės saugumo, gamybos proceso kontrolės ir automobilio numerio atpažinimo iki lankytojų srautų analizės, integravimo į POS terminalus ir elektronines svarstykles. Geriausi vaizdo stebėjimo srities ekspertai ne tik pristatys naujausius technologinius sprendimus, bet ir pateiks individualizuotas įžvalgas apie papildomą funkcionalumą specialiai Jūsų įmonės saugumo poreikiams įgyvendinti.  


Odoo • Tekstas ir paveikslėlis

4.  Ar įranga yra kibernetiškai saugi?

Viena iš aktualiausių įmonių ir organizacijų veiklos rizikų šiandien yra kibernetinis saugumas. Negalima nuvertinti kibernetinio saugumo rizikos, ypač atnaujinant ar pakeičiant vaizdo stebėjimo sistemą. IP stebėjimo kameros yra vienas iš populiariausių įsilaužėlių taikinių norint patekti į įstaigos tinklą, pasiekti reikiamą informaciją ar sutrikdyti sistemą. Dėl nesaugių stebėjimo kamerų duomenų tinklas tampa pažeidžiamas, o įsilaužėliams suteikiama lengva prieiga prie sistemos. Rinkoje lyderiaujantys vaizdo stebėjimo sistemų gamintojai aprūpina savo gaminius operacinėmis sistemomis ir tinklo saugos sertifikatais, kurie atitinka naujausius kibernetinio saugumo reikalavimus, taip pat nuolat tikrina savo produktų pažeidžiamumą kibernetinėms atakoms. Todėl, prieš pasirenkant tiekėją, įvertinkite siūlomos sistemos kibernetinio saugumo funkcionalumą ir gamintojo parengtas rekomendacijas, kaip pasirūpinti įmonės fizinio ir kibernetinio saugumo rizikomis.

5.  Kokios galimos įsigijimo sąlygos? 

Ne visada yra būtina vaizdo stebėjimo sistemą įsigyti iš karto – dažnu atveju ją galima išsinuomuoti ar atsiskaityti palaipsniui per iš anksto numatytą laikotarpį. Todėl prieš sudarydami sutartį įsitikinkite, kokius stebėjimo sistemos finansavimo modelius siūlo atitinkamas paslaugų teikėjas ir ar šios sąlygos atitinka Jūsų lūkesčius ir poreikius. 
Odoo • Tekstas ir paveikslėlis

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį