​Mažos taršos zona jau įdiegta Kauno senamiestyje!

2024 m. gegužės 20 d. pagal
​Mažos taršos zona jau įdiegta Kauno senamiestyje!
Viktorija Mankutė
| No comments yet

Šią vasarą Kauno senamiestyje didelis pokytis - įvedama mažos taršos zona, siekiant sumažinti triukšmą, oro taršą bei padaryti viešąsias erdves draugiškesnes pėstiesiems. Pagal naują sprendimą, asmeniniu automobiliu važiuojantiems per šią zoną, bus taikomas 2 eurų mokestis. Tai ne tik didelis žingsnis siekiant žalesnės ateities, bet ir skatinimas naudoti elektromobilius.

Kaune jau įdiegta pažangi eismo stebėjimo sistema, kurioje naudojamos pažangios MOBOTIX kameros ir EMITLIGHT naktinio matymo infraraudonųjų spindulių prožektoriai. Šis sprendimas užtikrina itin tikslų valstybinių numerių nuskaitymą bet kokiomis oro sąlygomis, o tai leidžia efektyviai kontroliuoti transporto srautus.

Kauno senamiestyje kasdien įvažiuoja didelis automobilių srautas, todėl šis naujas sprendimas yra žingsnis teisinga kryptimi. "Džiaugiamės, kad Kaune įdiegta tokia pažangi eismo stebėjimo sistema, kuri panaši į naudojamas didžiuosiuose Vakarų Europos miestuose. Ši sistema unikali tuo, kad net naktį ar esant blogoms oro sąlygoms gali matyti judančias transporto priemones", - sako ALTAS IT direktorius Rolandas Gudelis.

Kaunas yra pirmasis miestas, kuriame įdiegta ši mažos taršos zona. Netrukus panašias zonas privalės įsidiegti ir kiti Lietuvos miestai, kuriuose gyvena daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų, taip pat visi kurortai. Dviejų eurų vienkartinė rinkliava pradės galioti nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos.

Sumokėti rinkliavą atvykus į zoną galima bus per parkavimo programėles, įstaigos „Parkavimas Kaune“ savitarnoje arba parkomatuose. Sumokėjus įvažiavimo rinkliavą, už pirmą stovėjimo valandą senamiestyje mokėti nereikės.

Rinkliavai mokėti nustatomas septynių dienų terminas nuo išvažiavimo iš zonos momento. To nepadarius, informacija bus perduodama savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui dėl administracinės baudos skyrimo.

Rinkliava nebus taikoma sumažintos taršos zonoje nekilnojamojo turto turintiems arba gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims, savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms ir rangovams, neįgaliesiems, miesto renginių organizatoriams, elektromobilių vairuotojams, specialiosioms tarnyboms. Taksi, pavežėjų, dalijimosi platformų automobiliai į išimčių sąrašą nepatenka

Share this post
Prisijungti to leave a comment